מאמרים

המנוח הגיע לחדר המיון של בית חולים ידוע מחמת חום גבוה וירידה כללית במצבו הבריאותי. במהלך שהותו בחדר המיון, נפל המנוח מהמיטה בה שכב וכתוצאה מכך נפגע פגיעות שונות. משרדנו ייצג את יורשי המנוח ופעל לשם מיצוי מרבי של זכויותיהם. במסגרת הסכם פשרה הצליח משרדנו לחייב את בית החולים בפיצוי היורשים בסכום כולל של 380,000 ₪.

בתחילת הריונה הייתה א' כבת 26. ההיריון הוכר כהריון בסיכון עקב מחלת הסוכרת ממנה סבלה. א' הופנתה לביצוע מספר בדיקות במהלך הריונה אשר העלו את האפשרות ללידת ילד הנושא מום.

א'- אישה בת כארבעים ושלוש, פנתה למשרדנו לצורך מימוש זכויותיה כנגד קופת חולים ורופא קרדיולוג ידוע בתחומו. א' לקתה בילדותה בקדחת שגרונית אשר גרמה להיצרות של המסתם בליבה. בהיותה כבת 13, עברה א' הרחבה של המסתם בליבה, כאשר לאחר מספר שנים ובעקבות הישנות של ההיצרות, עברה התובעת ניתוח החלפה של המסתם במסתם ביולוגי.

התובעת- אשר יוצגה על ידי משרדנו, הרתה באופן ספונטני, לאחר הוצאת התקן תוך רחמי ע"י הנתבע שהינו רופא גינקולוג. למרות שפעולה זו בוצעה במטרה להרות, לא הומלץ לתובעת לצרוך חומצה פולית החשובה מאוד לנשים בהריון ומומלצת במיוחד לצריכה כשלושה חודשים קודם הכניסה להריון. בנוסף ולמרות שהתובעת הייתה באותה עת בת 34 שנים, לא שוחח עמה הנתבע או כל גורם רפואי אחר מטעם קופת החולים בה טופלה על הסיכון המוגבר לבעיות גנטיות וכרומוזומליות בעובר עקב גילה.

בתביעה זו ייצג משרדנו עו"ד שנתבע בגין רשלנות מקצועית עקב ייצוג שנתן בעסקת מקרקעין, וזאת הן בערכאת המחוזי בירושלים (אצל הש' יעקובי) והן בערכאת הערעור אשר הוגש לבית המשפט העליון. בית המשפט המחוזי קיבל מלוא טענותינו ביחס לתביעה ובפסק דין סדור פרש את המסכת העובדתית כפי שנטענה על ידנו וקבע כי לאורה כי אין לתובעים עילת תביעה כלל.

בתביעה זו ייצג משרדנו עו"ד שנתבע בגין רשלנות מקצועית במסגרת ייצוג בעסקת מקרקעין על סך של כ-15,000,000 ₪, בבית המשפט המחוזי מרכז. המסכת העובדתית של התביעה היתה מורכבת מאוד וניהול הוכחות בתביעה עד לפסק דין הצריך קיום דיונים ארוכים ורבים והפרשה הייתה עתידה להימשך שנים ארוכות.

בתביעה זו שנוהלה בבית המשפט המחוזי בחיפה ייצגנו מהנדס מיזוג. התביעה הוגשה על ידי רוכשת בית בקיסריה כנגד המוכר של הבית, ששלח הודעה לצדדים שלישיים כנגד אנשי המקצוע שהיו מעורבים בבניית הבית ובכללם מהנדס המיזוג. התובעת טענה לליקויי בניה בבית, ביניהם ענייניים הקשורים למיזוג.

עקב יצירתיות משפטית של צוות עוה"ד במשרד ובכללם עו"ד עמנואל סממה, הוכיח משרדנו כי אף אם היה מחדל כלשהו של בעלי העגורן, אין לכך כל קשר לנפילת העובד ומכל מקום יש להטיל מלוא האחריות על מעסיק התובע. ההוכחה נסמכה על מומחה לביומכניקה אשר נשכר במיוחד לעניין על ידי משרדנו.

פסק דין זה עסק במקרה המזעזע של מאבטח במשחק הפועל ירושלים- הפועל חולון אשר הרים חזיז בוער שהושלך לעבר המגרש, כאשר כתוצאה מהתפוצצות החזיז בידו נגרם לו נזק גופני כבד.

פסק הדין עסק במקרה לא פשוט של נערה בת 17.5 מדריכה בתנועת נוער של חניכים קטנים ממנה. במהלך אחת מפעילויותיה שהתה התנועה באולם ספורט באחד המושבים בארץ. באותו ערב החליטו החניכים להשתעשע בגלישה על מזרן ספורט שהיה באולם, ע"י העמדתו בצורה אנכית, ומדי פעם כאשר היה נופל העמידו אותו בחזרה על מנת להתגלש עליו שוב.